Pages Navigation Menu

klub kwadratowa Gdańsk, Gdynia

Sos winegret z czosnkiem. Jak poprawić smak sałatki?

Sos winegret z czosnkiem. Jak poprawić smak sałatki?

Istnieją różne sposoby na poprawę smaku sałatek. W przypadku niektórych produktów wystarczy jedynie odstawić sałatkę na chwilę, aby smaki miały czas odpowiednio zmieszać się ze sobą. Nie zawsze jednak ta metoda daje pożądany efekt, dlatego też zazwyczaj stosuje się odpowiednie przyprawy i sosy. O czym warto pamiętać decydując się na ich użycie?

sos winegret z czosnkiem

Wiele osób zapomina o tym, iż istotne jest odpowiednie połączenie przypraw, aby sałatka lub inne danie rzeczywiście odpowiednio smakowały. Najbardziej uniwersalną mieszanką przypraw są obecnie zioła prowansalskie, jednak nie jest to jedyna możliwość. Najbardziej znanym sosem jest za to znany winegret. To sos, którego bazę stanowi ocet winny oraz oliwa z oliwek. Do tej bazy można dodawać dodatkowe składniki, które pomogą dopełnić smak całej potrawy. Co warto dodać, aby mieć pewność, co do odpowiedniego smaku?
Do sosu winegret można dodać musztardę. Jest to jeden z bardziej znanych sosów sałatkowych. Inną możliwością jest wykorzystanie sos winegret z czosnkiem. Takie połączenie jest nieco ostre, jednak zazwyczaj to właśnie po to dodawany jest tego typu dressing.