Pages Navigation Menu

klub kwadratowa Gdańsk, Gdynia

Kuchnia w stylu klasycznym

Kuchnia w stylu klasycznym

Kuchnia w stylu klasycznym zachwyca ciepłem, przytulnością i rodzinnym charakterem. Jasna kolorystyka przełamana drewnem oraz stylowe dodatki czynią z tego wnętrza pomieszczenia, w którym chętnie nie tylko gotujemy, ale również spędzamy czas z rodziną.

Meble kuchenne w stylu klasycznym

Klasyczne meble – w przeciwieństwie do prostych aranżacji w stylu skandynawskim lub nowoczesnym – zawierają zdobione fronty, okazałe rączki od szafek oraz przeszklenia. Możemy wybrać kuchnie, które posiadają ażurowe wstawki lub inne zdobienia. Dominuje biała lub bardzo jasna kolorystyka, jednak często przełamana jest ciemniejszym kolorem drewnianych blatów. Możemy również znaleźć kuchnie klasyczne w kolorze jasnego drewna, a nawet w bladych odcieniach błękitu, żółci czy zieleni. W większych klasycznych kuchniach chętnie ustawia się wyspy z dużym blatem lub rodzinne stoły z krzesłami.

Dodatki i akcesoria

Kuchnia klasyczna jest ciepła i przytulna. Znajdzie się tu miejsce na zioła w doniczkach, wyeksponowane produkty spożywcze w szklanych ozdobnych butelkach i słojach, a nawet niewielkie obrazki na ścianach. W przeszklonych szafkach możemy poustawiać talerze i szklanki – wspaniale wpasuje tutaj porcelana Pierre Cardin, która cechuje się elegancją i prostotą. Dodatkowo na blatach możemy poustawiać słoiczki z przyprawami, drewniany młynek do kawy lub moździerz. Wszystkie te elementy powinny jednak być wykonane z najwyższą starannością oraz same w sobie być ozdobą naszego wnętrza.