Pages Navigation Menu

klub kwadratowa Gdańsk, Gdynia

Makaron z suszonymi pomidorami i oliwkami. Proste i pyszne dania obiadowe

Makaron z suszonymi pomidorami i oliwkami. Proste i pyszne dania obiadowe

Wiele osób chciałoby na co dzień jeść jednocześnie wartościowe i łatwe w przygotowaniu. Choć wydaje się, że tego typu połączenie jest niemożliwe, to jednak warto jest zainteresować się daniami na bazie makaronu. Często to właśnie typowe lub nieco zmienione dania kuchni włoskiej są jednocześnie proste i smaczne.

makaron z suszonymi pomidorami i oliwkami

Spośród tego typu dań na uwagę zasługuje na pewno makaron z suszonymi pomidorami i oliwkami. Aby to danie było smaczne konieczne jest przygotowanie nie tylko makaronu, suszonych pomidorów i oliwek. Niezbędnym dodatkiem jest czosnek, który dodaje całemu daniu odpowiedniego smaku. Do tego posiłku należy również dodać świeżą bazylię, którą obecnie można samodzielnie wyhodować w doniczce lub zakupić w supermarkecie. Przygotowanie dania najlepiej jest zacząć od przysmażenia czosnku.

makaron z brokułami i pomidorami

Należy jednak pilnować, aby go nie przypalić, ponieważ wtedy będzie on miał gorzki i nieprzyjemny posmak. Do czosnku można dodać pod koniec suszone pomidory oraz przyprawy. Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie ziół prowansalskich, nie zapominając jednak o świeżej bazylii, którą można dodać na końcu. Inną wariacją tego dania jest makaron z brokułami i pomidorami. W obu wersjach makaron powinien być al dente.