Pages Navigation Menu

klub kwadratowa Gdańsk, Gdynia

W jaki sposób przygotowywać ciasta bez dodatku jajka? Pyszne ciasto z rabarbarem i kruszonką bez jajek

W jaki sposób przygotowywać ciasta bez dodatku jajka? Pyszne ciasto z rabarbarem i kruszonką bez jajek

Zdarza się, że z powodu alergii pokarmowej konieczne jest zrezygnowanie z niektórych produktów spożywczych. Nie oznacza to jednak, że koniecznie trzeba rezygnować ze wszystkich możliwych przekąsek. W przypadku alergii na jajka istnieje możliwość przygotowania wypieków, które nie będą ich zawierać. Na które z nich szczególnie warto zwrócić uwagę?

Ciasto z rabarbarem bez jajek

Ciasto z rabarbarem bez jajek to coś, na co warto zwrócić uwagę, zwłaszcza podczas sezonu na rabarbar. W przypadku tego typu przekąsek ma się zazwyczaj dwie opcje. Pierwsza z nich to po prostu przygotowanie kruchego ciasta bez jajek. Upieczenie go w odpowiedniej formie da podstawę do rabarbarowej tarty. Z kruchego ciasta można również przygotować pyszne ciasto z rabarbarem i kruszonką, które nie przypomina standardowej tarty, a jest równie pyszne.

pyszne ciasto z rabarbarem i kruszonką

Tak jak w przypadku standardowego ciasta kruchego potrzebne będą takie składniki jak: pszenna mąka, cukier, kwaśna śmietana, proszek do pieczenia oraz masło lub margaryna. Istotne jest, aby szybko zagnieść ciasto i jak najszybciej włożyć je do lodówki. W przypadku tego ciasta nie ma konieczności przygotowywania osobnej masy.