Pages Navigation Menu

klub kwadratowa Gdańsk, Gdynia

Kawa i ciasto

Kawa i ciasto

Z czym Polacy kojarzą niedzielę? Oprócz tego, że jest to dla większości ludzi czas wolny od pracy, to jest to czas przede wszystkim spędzony w gronie rodzinnym!

 

Obiad niedzielny zazwyczaj rozpoczyna wspólne świętowanie. Rodzina schodzi się po porannej mszy świętej. Po obiedzie członkowie rodziny lubią wypocząć. Czas ten spędzają drzemiąc przed telewizorem lub wybierając się na wspólny spacer. Po spacerze obowiązkowo musi być kawa i ciasto. Ciasto możemy kupić w cukierni lub upiec same. Dużo kobiet lubi piec ciasta. Przepis na ciasto znajdziemy w Internecie. Może to być sernik, makowiec lub jabłecznik. Ostatnio popularne stałe stały się ciasta bardzo słodkie, takie jak na przykład krówka lub ciasto bezowe, albo browni czekoladowe.

 

Na specjalne okazje możemy ubiec tort- to też każdy praktycznie uwielbia. Latem pyszne ciasto możemy zastąpić lodami lub połączyć te dwie rzeczy podając bardzo dobrą rzecz: szarlotka z lodami. Dzieci mogą nie zjeść obiadu, a na deser zawsze znajdą miejsce, chociaż rodzice nie są z tego zadowoleni.