Pages Navigation Menu

klub kwadratowa Gdańsk, Gdynia

Owoce określonych pór roku

Owoce określonych pór roku

W zależności od pory roku na znaczeniu zyskują określone owoce sezonowe. W zależności od pory bowiem określone owoce zyskują większą świeżość. W okresie jesiennym wzrasta zapotrzebowanie na jabłka, gruszki oraz śliwki. Właśnie wtedy w sklepach znajdziemy ich zdecydowanie najwięcej ze wszystkich pór roku.

 

W okresie zimowym na znaczeniu zyskują mandarynki oraz pomarańcze. W tym okresie są one bowiem najświeższe i najlepsze. Wraz z nastaniem wiosny absolutnym hitem w tym okresie stają się owoce sezonowe-uwielbiane przez zdecydowanie szeroką grupę społeczeństwa truskawki, poziomki, maliny, czereśnie oraz borówki.

 

W czasie lata zdecydowanie wzrasta zapotrzebowanie na arbuzy, które również cieszą się w tej i nie tylko tej porze roku ogromnym uznaniem i popularnością. Tak naprawdę nie zawsze popularność danych owoców wzrasta koniecznie wraz ze wzrostem zapotrzebowania na nie w okresie danej pory roku, ale często również przede wszystkim dzięki określonym preferencjom smakowym. Tak naprawdę dostępność danych owoców w sklepach w określonym sezonie nie jest jedynym czynnikiem świadczącym o znacznym sukcesie ich sprzedaży.Należą do nich także właśnie indywidualne preferencje smakowe i to jakie owoce sezonowe spożywamy najchętniej.