Pages Navigation Menu

klub kwadratowa Gdańsk, Gdynia

Sprawdzony przepis na ciasto do tortilli. Samodzielnie zrobione ciasto

Sprawdzony przepis na ciasto do tortilli. Samodzielnie zrobione ciasto

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na samodzielne robienie produktów, które zazwyczaj kupuje się jako gotowe. Dlatego też coraz częściej w domach przygotowuje się takie produkty jak na przykład ketchup czy majonez.

sprawdzony przepis na ciasto do tortilli

Tę zasadę warto również zastosować w przypadku wszelkiego rodzaju ciast. Czy istnieje sprawdzony przepis na ciasto do tortilli i o czym warto pamiętać przygotowując tego typu danie?
Ciasto tego typu bardzo często widywane jest jako gotowy produkt w sklepach. Najczęściej jest to ciasto wykonywane na mące kukurydzianej, zdarza się jednak, że można spotkać tortillę wykonaną z mąki pszennej. Do takiego ciasta nie potrzeba wiele, wystarczy odpowiednia mąka pszenna, sól, woda oraz olej. Warto pamiętać, iż mąka użyta do tortilli nie powinna być zbyt pełnoziarnista. Wynika to z faktu, że po zmieszaniu składników ciasto powinno być dość miękkie i bez wyraźnej faktury.
Po zmieszaniu składników konieczne jest przede wszystkim długie wyrabianie ciasta. Uzyskany surowiec musi być wałkowany, co warto wziąć pod uwagę, gdy konsystencja jest zbyt miękka i lepiąca. Dlatego też nie ma sensu podawanie dokładnych proporcji, jeśli chodzi o wodę – należy po prostu dodawać ją w trakcie wyrabiania.