Pages Navigation Menu

klub kwadratowa Gdańsk, Gdynia

Sałatka szpinak suszone pomidory. Przygotowanie prostego dania lub dodatku do obiadu – jak zacząć?

Sałatka szpinak suszone pomidory. Przygotowanie prostego dania lub dodatku do obiadu – jak zacząć?

Wielu osobom szybko nudzą się standardowe sałatki lub surówki. Tymczasem tego typu posiłki często są głównym składnikiem wielu diet odchudzających i nie tylko. Co można zrobić, aby tego typu zdrowe dania nie były monotonne?

Sałatka szpinak suszone pomidory

Jedną z możliwości jest zmiana standardowych składników na ten znacznie rzadziej stosowane. Sałatka szpinak suszone pomidory to jedna z możliwych propozycji. Tego typu danie można zastosować jako samodzielną propozycję lub jako element posiłku, na przykład dodając taką kombinację do makaronu.

sałatka ze szpinakiem i suszonymi pomidorami

Zarówno suszone pomidory jak i szpinak wymagają wcześniejszej obróbki. Decydując się na podsmażenie szpinaku należy pamiętać, że ze względu na zachowanie właściwości zdrowotnych nie powinien on w czasie obróbki zmienić barwy. Choć wielu osobom może wydawać się wtedy smaczniejszy, to jednak traci on cenne wartości. Zazwyczaj sałatka ze szpinakiem i suszonymi pomidorami wymaga także dodatku podsmażonego czosnku. W zależności od preferencji można zdecydować się na towarzystwo różnego typu przypraw. Za jedną z niezbędnych uznawana jest świeża bazylia, ponieważ jest ona nieodłącznym składnikiem wielu włoskich dań.