Pages Navigation Menu

klub kwadratowa Gdańsk, Gdynia

Herbata indyjska z mlekiem. Aromatyczny napój – co warto wybrać?

Herbata indyjska z mlekiem. Aromatyczny napój – co warto wybrać?

Wiele osób w zimowe wieczory marzy o aromatycznym napoju rozgrzewającym. Jedną z możliwości w takim przypadku jest wybranie herbaty z odpowiednimi przyprawami. Najbardziej znana pod tym względem jest herbata indyjska z mlekiem. W jaki sposób można ją przygotować?
Herbaty mają różne gatunki, podobnie jak kawy. Poszczególne rodzaje mogą różnić się nie tylko gatunkiem surowca, ale także przygotowaniem go po zerwaniu. Herbata Assam to jedna z częściej pitych herbat wszędzie tam, gdzie zwraca się uwagę na jej gatunek.

herbata indyjska z mlekiem

Przygotowanie indyjskiej herbaty z mlekiem to przede wszystkim dodanie odpowiednich przypraw. Najbardziej znany jest oczywiście imbir, który jest ostry i rozgrzewający. Niezbędnym dodatkiem jest również kardamon – przyprawa, która dopiero ostatnio zyskuje popularność, choć ma niezwykle piękny aromat, który można wykorzystać nie tylko jako dodatek do kawy czy herbaty. Tak samo jak w przypadku innych rozgrzewających napojów również w tym przypadku warto jest dodać goździki oraz cynamon. Mają one działanie rozgrzewające i często także bakteriobójcze, dlatego nie tylko rozgrzeją organizm, ale mogą również zapobiegać przeziębieniu.