Pages Navigation Menu

klub kwadratowa Gdańsk, Gdynia

Quesadilla wegetariańska. Jakie egzotyczne danie warto jest przygotować?

Quesadilla wegetariańska. Jakie egzotyczne danie warto jest przygotować?

Niektórzy często mają ochotę na przygotowanie dania, które ani nie jest zbyt popularne, ani nie ma wiele wspólnego z Polską, czy nawet Europą. Na szczęście obecnie przepisy na tego typu posiłki są ogólnie znane i mogą być wykorzystywane na co dzień. Kuchnia meksykańska obfituje w zupełnie inne smaki niż w przypadku standardowej kuchni polskiej. Warto pamiętać, że tego typu smaków nie musi sobie odmawiać nikt, nawet osoby, które nie jedzą mięsa.

Quesadilla wegetariańska

Quesadilla to znane meksykańskie danie, które jednak jest kojarzone głównie z jej mięsną wersją. Zazwyczaj jest ona robiona w domu z mięsa mielonego, zdarza się również przygotowywanie jej na bazie drobiu. Czy istnieje jednak quesadilla wegetariańska? Jak najbardziej tak.
W takim przepisie mięso zostaje zastąpione przez fasolę lub inne, bogate w białko warzywo. Można do tego celu wykorzystać czerwoną fasolę z puszki lub zdecydować na odpowiednie ugotowanie bardziej standardowej i znanej fasoli, jednak należy pamiętać, że będzie ona wtedy uboższa w smak.
Przygotowując warzywa do quesadilli należy pamiętać, że czosnek oraz papryka wymagają wcześniejszego podsmażenia.