Pages Navigation Menu

klub kwadratowa Gdańsk, Gdynia

Placki ziemniaczane bez jajka. Jakie dania można przygotować bez dodatku jajka? Placki ziemniaczane bez jajek – przepis

Placki ziemniaczane bez jajka. Jakie dania można przygotować bez dodatku jajka? Placki ziemniaczane bez jajek – przepis

W standardowych przypadkach przygotowanie dania bez jajka wydaje się bardzo trudne. Jednak wiele osób robi to na co dzień i warto jest od czasu do czasu również spróbować tej metody.

Placki ziemniaczane bez jajka

Na początku warto przygotować dania, które właściwie nie wymagają użycia jajek. Takim posiłkiem są na przykład placki ziemniaczane. Placki ziemniaczane bez jajka są dość często przygotowywane w wielu domach. Ta potrawa wymaga jedynie utrzymania pewnej konsystencji, którą można uzyskać na przykład zwiększając nieco ilość mąki.

placki ziemniaczane bez jajek – przepis

W takim przypadku jak placki ziemniaczane bez jajek przepis będzie więc wyglądał standardowo. Mała porcja placków to przykładowo jeden większy ziemniak, mała cebula, sól, pieprz oraz łyżka mąki pszennej. W przypadku chęci uzyskania większych porcji konieczne jest zwiększenie ilości składników. Ziemniak musi zostać starty, tak samo jak cebula. Dopiero do takiej masy należy dodać sól i pieprz. Jeśli ciasto jest zbyt luźne, można dodać nieco mąki ziemniaczanej, pamiętając jednak, że nie może jej być zbyt dużo. W przypadku starszych ziemniaków takie działanie zazwyczaj nie jest konieczne.