Pages Navigation Menu

klub kwadratowa Gdańsk, Gdynia

Ciasto z dyni bez jajek. Desery bez dodatku jajka – na jaki warto się zdecydować? Ciasto dyniowe bez jajek

Ciasto z dyni bez jajek. Desery bez dodatku jajka – na jaki warto się zdecydować? Ciasto dyniowe bez jajek

Obecnie wiele osób rezygnuje ze spożywania produktów odzwierzęcych. Powodem mogą być osobiste przekonania lub konieczność zmiany diety ze względu na nadwrażliwość lub alergię.

ciasto z dyni bez jajek

Na szczęście nie ma obecnie powodu by nie eksperymentować w kuchni i by nie zaskakiwać domowników i siebie nowymi pomysłami. Jednym z nich może być ciasto z dyni bez jajek.

Ciasto dyniowe bez jajek

Ciasto dyniowe jest jednym z łatwiejszych przepisów na wypieki bez zawartości jajek. Dzięki zawartości włókien roślinnych dynia pozwala na szybkie uzyskanie odpowiedniej konsystencji. Ciasto dyniowe bez jajek wymaga przygotowania mąki, cukru lub odpowiedniego słodzika, tłuszczu w postaci oleju, masła lub margaryny, drożdży, samego miąższu z dyni oraz mleka lub śmietany. Warto wybrać również aromat, którym przesączone będzie ciasto. Tak jak w przypadku innych wypieków na bazie drożdży warto jest zacząć od rozczynu. Wykorzystać można do tego celu ciepłe mleko z odrobiną cukru oraz drożdże. Wykonanie rozczynu pozwala uniknąć błędów w postaci martwych drożdży.
Miąższ z dyni musi zostać dodatkowo zmiękczony poprzez proces gotowania z mlekiem lub słodką śmietaną.