Kawiarnia Kwadratowa ul. Reja 9 Warszawa | Zambon
16579
page-template-default,page,page-id-16579,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Kwadracast #11 – Zambon

[mixcloud https://www.mixcloud.com/kwadratowa/ptaki-kwadracast4/ width=100% height=400]

Dlaczego Transatlantyk? Lubisz morze?

Może to ja nawet kocham. Ale tytuł wziął się od powieści Gombrowicza – “Transatlantyk”

Masz jakiś konkretny plan na przyszłość – np. ustanowić rekord sprzedaży, a może chcesz więcej grać, więcej podróżować? A może nie masz jeszcze ustalonego celu i to Ci się podoba, dajesz się nieść nurtowi?

Raczej za bardzo do przodu nigdy nie planuję. Raczej daje ponieść się nieoczekiwanym przypływom i odpływom siedząc na plaży.

Dużo zrobiłeś i nadal robisz. Zostawiłeś za sobą dużo miejsc, płyt winylowych i ludzi. Czy gdybyś mógł cofnąć czas chciałbyś coś zmienić, przeżyć inaczej? A może coś z tego chciałbyś powtórzyć?

Jestem zadowolony z tego jak się mi wszystko ułożyło i raczej cofnąłbym tylko po to czas, żeby jeszcze raz zjeść sernik mojej babci..to chętnie bym powtórzył.

Czy przez ostatnie 5 lat Twoje preferencje muzyczne uległy znaczącej zmianie? Może odkryłeś coś nowego dla siebie?

Ciągle odkrywam coś nowego. Niektóre gatunki mniej mnie interesują teraz niż 5 lat temu, do niektórych wciąż chętnie wracam. W ostatnich 5 latach na pewno odkryłem dla siebie ambient, jazz czy reggae, których wcześniej prawie wcale nie słuchałem.

Najczęściej grana(e) płyta(ty) przez ostatnie parę miesięcy?

Grana – pewnie The Very Polish Cut Outs Sampler Vol.5

Ulubiona – The Greg Foat Group – Dancers At The Edge Of Time

Planujesz świętować urodziny labela? Masz coś takiego w planach?

Bardzo nie lubię tych wszystkich imienin, urodzin i innych okrągłych celebracji. Staram się tego unikać. Wydaje mi się to przaśne.

Co niedługo pojawi się w ramach wytwórni Transatlantyk?

EPKA “Trans Afryka”, czyli polskich house inspirowany afrykańskimi brzmieniami, za która odpowiedzialni są Universo i Ryan R, album młodej utalentowanej Ukrainki Poly Chain oraz debiutancka EPKA Freux’a zaatytuowana Delfshaven.