Kawiarnia Kwadratowa ul. Reja 9 Warszawa | Side One
16582
page-template-default,page,page-id-16582,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Kwadracast #1 – Side One

[mixcloud https://www.mixcloud.com/kwadratowa/ptaki-kwadracast4/ width=100% height=400]

Dlaczego winyl, z czego to się wzięło?

Od dzieciństwa zbierałem muzykę na kasetach, płytach gramofonowych. Kupowałem, kupowałem i to naturalnie przeszło w handel. W czasach PRL-u longplay kosztował mniej więcej 400 zł, zagraniczne płyty były 10 razy droższe. Zachodnie płyty śniły mi się po nocach. Jeden z moich najpiękniejszych snów to ten, w którym idę sobie i widzę kiosk a w nim kupa świetnych płyt i nikogo tam nie ma! Mogę sobie wejść i te płyty brać!

Czy przygotowałeś dla Kwadratowej jakieś specjalne utwory?

Wziąłem te, które bardzo lubię, te spokojniejsze, trochę tanecznych, ale bardziej w konwencji leniwej. Jest sporo muzyki na tyle prywatnej, że nie puściłbym jej gdziekolwiek indziej. Na przykład stara rosyjska pieśń „Cienka Robinia”. Trochę Was znałem i się domyślałem, że mogą być osoby, które to skumają.

Długo wybierałeś płyty?

Wybieram dość długo i w dość trudnych warunkach (śmieje się), nigdy nie jest tak, że zabieram tę samą torbę, zawsze coś dokładam, coś wyjmuję.

Sporo rzeczy robisz, czy ty planujesz swój czas jakoś specjalnie?

Właściwie mam z tym kłopot. Jakbym zrealizował wszystkie swoje pomysły, to przeszedłbym pewnie do historii. Ale do historii nie chcę się na razie przenosić. A co do pomysłów, oczywiście spisuję je, może kiedyś…

Czy planujesz rozszerzyć swój sklep?

Chciałbym żeby ten sklep był ciekawy. Raczej niech zostanie w obecnej formule bo takie są w tej chwili możliwości. Może kiedyś trafi się ciekawa okazja, propozycja, może coś jeszcze z tego kiedyś więcej wyniknie.

Kogo z polskich wykonawców chciałbyś wyróżnić?

Tak na szybko… Eltron John, Ptaki…

Wschodnie kraje?

Vakula, Lipelis…

Polskie festiwale?

Nie bywam raczej, ale pobudzają moją wyobraźnię. Unsound, Off Festiwal – te najbardziej mi pasują zestawem artystów.