Kawiarnia Kwadratowa ul. Reja 9 Warszawa | Side One Ten
16575
page-template-default,page,page-id-16575,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Kwadracast #10 – Side One ten

[mixcloud https://www.mixcloud.com/kwadratowa/ptaki-kwadracast4/ width=100% height=400]

Po 10 latach prowadzenia sklepu, jak się zmieniały gusty muzyczne? Jakie gatunki preferują teraz klienci? Co najczęściej kupują ludzie w sklepie?

W zasadzie w tym momencie już prawie 12 lat mija od powstania sklepu, więc te magiczne „10 lat” już nam stuknęły moment temu. Jak widać czas szybko leci. Przez te ponad 10 lat na pewno sporo się zmieniło, winyl jako nośnik doczekał się wreszcie zasłużonej pozycji i popularności. Ludzie, którzy kupują w Side One zawsze byli otwarci na różnego rodzaju nowinki i produkty niszowe więc ciągle możemy im polecać sporo od siebie. Z drugiej strony charakter nośnika czy to winylowego czy też CD charakteryzuje się też parametrem popularności danego artysty czy też labela więc model zakupowy „znam i chcę to mieć na nośniku fizycznym” ma procentowo większy udział w sprzedaży niż w pierwszych latach naszej działalności. Pod względem gatunkowym zakupy wyglądają bardzo różnorodnie, ludzie kupują u nas wydawnictwa ze wszystkich półek, tak było w zasadzie zawsze i trudno mi w tym miejscu jakoś szczególnie wyróżnić któryś z rodzajów muzyki. Wydaje mi się, że nasz klient po prostu chętniej kupuje dobrą i ciekawą muzykę, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Masz receptę na dobrą sprzedaż? Może po koncertach czy premierach teledysków ludzie mają większe zainteresowanie, coś takiego zauważyłeś?

Zapodziałem gdzieś te recepty, próbuję je odnaleźć 🙂 Po koncertach ludzie grzecznie wracają do domów 🙂 Po premierach teledysków owszem trochę pytają, szukają. Po koncertach tak naprawdę też, chyba mamy takie czasy, że najpierw i widzisz i słuchasz, dopiero potem tylko słuchasz.

Czy zawsze coś dodajesz do paczek z płytami, jakiś gratis?

Nigdy nie dodaję nic nielegalnego do paczek z płytami!