Kawiarnia Kwadratowa ul. Reja 9 Warszawa | Mitura
16603
page-template-default,page,page-id-16603,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Kwadracast #15 – Mitura

[mixcloud https://www.mixcloud.com/kwadratowa/ptaki-kwadracast4/ width=100% height=400]

Od jak dawna kolekcjonujesz płyty winylowe? Mógłbyś wymienić kilka ulubionych?

Niezbyt długo – pewnie jakieś 5- 6  lat. Jeśli chodzi o ulubione pozycje to raczej to się zmienia w zależności od nastroju w jakim się znajduję, bo muzyka zawsze była dla mnie sposobem na wyrażanie czy też odzwierciedlenie moich aktualnych emocji.

Na dzień dzisiejszy najczęściej słucham:

– Double Fantasy – Universal Ave.

– Wilson Tanner – 69

– Marvin Gaye – What’s Going On

Mówisz, że kochasz disco. Skąd wzięła się twoja fascynacja tym gatunkiem muzycznym?

Jak to z każdą wielką miłością bywa – przyszła nagle i niespodziewanie:) A tak na poważnie to zaczęło się od słuchania w młodym wieku trochę hip hopu, badania sampli itp.

Przybliż nam proszę historię powstania kolektywu Głębokie Pasmo, którego jesteś członkiem.

Powstanie Głębokiego Pasma to pomysł Hadriana, Essenca i Jana Piotra Szatana. Był i nadal jest próbą dodania powiewu świeżości warszawskiej scenie muzycznej. Ich pierwszą imprezą z tego co pamiętam był event z MoVE D w starym 1500 m2.

Kogo planujecie zaprosić na następną edycję imprez?

W chwili obecnej brak planów na import. Być może zrobimy coś większego na kolejne urodziny Głębokiego Pasma ale teraz jest trochę za wcześnie aby o tym mówić.

Czyje imprezy w twoim zdaniem są obecnie najbardziej interesujące.

W ostatnim czasie bardzo rzadko chodziłem na imprezy nie w charakterze dj’a, dlatego w tym temacie mogę się wypowiedzieć jedynie na podstawie lineup’u danej imprezy. Bardzo cenię i podobają mi się bookingi dj. Szy i Discomule z Krakowa, Wosk Soundsystem oraz Artura 8.

Na co zwracasz uwagę, jak wchodzisz do klubu czy kawiarni, czy możesz wymienić 3 pozycję, które Twoim zdaniem są najważniejsze?

Odpowiedni klimat, oświetlenie, nastrój i dobra muzyka to główne elementy które sprawiają, ze w lokalu chcę zostać dłużej.