Pages Navigation Menu

klub kwadratowa Gdańsk, Gdynia

Dodatek do paszy z kukurydzy

Dodatek do paszy z kukurydzy

Ciekawy jest fakt, iż ddgs z kukurydzy powstaje przy produkcji biopaliw pierwszej generacji. To za sprawą pozostałości po produkcji oraz wykorzystywaniu kukurydzy w produkcji możemy uzyskać znakomitej jakości paszę która w przemyśle biopaliw określana jest jako zbędna. Suszony wywar z kukurydzy od kilku lat towarzyszy owej produkcji oferując tym samym hodowcom ciekawą alternatywę w żywieniu bydła mlecznego oraz opasowego. Jego bezpieczeństwo potwierdzone jest długimi badaniami które nie wykazały żadnych negatywnych skutków mogących zagrozić w jakikolwiek sposób zwierzętom. Warto więc wziąć pod uwagę taką alternatywę jeżeli szukamy ciekawego zamiennika o dobrej jakości i w przyzwoitej cenie.

Co warto wiedzieć?

Wiedza na temat dodatków do paszy powinna być w każdej hodowli na przyzwoicie wysokim poziomie zapewniającym hodowcom jak i samym zwierzętom wiele jakości. A więc co warto wiedzieć na ten temat? Przede wszystkim DDGS kukurydziany stanowi dla bydła bardzo dobre źródło białka które waha się w okolicach 30%. Co więcej sprawdza się on znakomicie nie tylko jako dodatek do dawek pokarmowych dla zwierząt ale również może być wykorzystywany jako główny składnik paszy. Choć należy pamiętać o zaleceniach które zdecydowanie mówią o tym aby była to tylko forma dodatku w szczególności dla krów we wczesnej laktacji.
Kolejną informacją którą po prostu trzeba znać to że DDGS kukurydziany jest bogaty w źródło energii oraz składników mineralnych, między innymi zawiera nierozpuszczalne włókna które przyczyniają się do poprawienia procesów trawiennych zachodzących w całym układzie trawiennym. Co ciekawe ostatnie badania wykazują że przyczynia się on do zdecydowanego zmniejszenia bakterii chorobotwórczych w przewodach pokarmowych co automatycznie zmniejsza ryzyko wystąpienia ewentualnych chorób oraz infekcji.
Nie zapominajmy również o składnikach mineralnych takich jak siarka, kwasy nukleinowe, beta-glutany, nykleotydy czy witaminy z grupy B. To wszystko powinna nas wyłącznie zachęcać do zakupu tego produktu który zdaje się być jedną z najrozsądniejszych opcji jaką mamy do wyboru w danym momencie na rynku z uwzględnieniem ceny do jakości produktu.

Krowy mleczne tylko zyskują

Dla hodowców krów mlecznych może to być nie lada zbawienny produkt. Często bowiem zdarza się że mleku brakuje tego czegoś co sprawi że będzie ono znacznie lepsze. Dlatego warto uważnie przyglądnąć się badaniom które mówią na temat wzrostu białek kazeinowanych w pulach białek mleka. Oznacza to że obecność drożdży wpływa pozytywnie na smakowitość dawki zachęcając tym samym zwierzęta do jedzenia które sprzyja produkcji mleka. Tak więc jest to dobry wybór nie tylko dla hodowców krów mlecznych ale również bydła mięsnego.
Mimo to pamiętać należy o określonym dawkowaniu i nie przekraczaniu z góry ustalonych limitów względem zwierząt. Wszystko powinno być odpowiednio obliczone w stosunku do całkowitej masy paszy oraz do wieku zwierzęcia. Wyłącznie w taki sposób możemy bezpiecznie dawkować wyżej wymieniony dodatek do paszy.